Інтернет дуже подорожчає: скільки доведеться платити

Українцям потрібно бути готовими до різкого подорожчання інтернету. EtCetera розбирався в причинах і про які цифри мова. В ЧОМУ ПРИЧИНИ ПОДОРОЖЧАННЯ
1 Ринок українських інтернет-послуг зараз перенасичений провайдерами, відповідно – значно зросла конкуренція. Крупним операторам вдається утримувати позиції завдяки великим клієнтським базам, але більш дрібні підприємства працюють практично без прибутку. Частина з них є «фірмами-прокладками» для відмивання грошей (є й такі, які працюють нібито собі в збиток).

2 Підвищення цін назрівало давно. Україна – найбільша за площею країна Європи, і, щоб покрити всю територію комунікаціями, потрібні кошти. В Україні зараз ціни одні з найнижчих в Європі. Тепер для розвитку мережі гроші доведеться брати з рахунків абонентів.

Тетяна ПОПОВА, екс-заступник міністра інформаційної політики:

У нас ціна на інтернет економічно необґрунтована. На ринку дуже велика конкуренція, тому багато хто працюють собі в збиток або отримують так мало грошей, що можуть лише триматися на плаву. Тарифи на інтернет зараз просто смішні. Я б сказала, що 100 мб повинні коштувати в районі 180 грн. А те, що зараз продають – там немає 100 мб.
ВІД ЧОГО ЗАЛЕЖИТЬ ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ?

– від курсу валют (провайдер купує інтернет у валюті);

– від вартості оренди;

– від цін на електроенергію;

– від цін на паливо (для підключення нових абонентів потрібен транспорт).

За всіма цими пунктами в Україні спостерігається зростання цін, відповідно – послуга доступу в інтернет подорожчає. НАСКІЛЬКИ ПОДОРОЖЧАЄ ІНТЕРНЕТ? Згідно з підрахунками ресурсу Howmuch, на початку 2018 року середня ціна за доступ в інтернет по Україні становила 5,46 доларів на місяць. Це одна з найнижчих цін у світі. Для порівняння: вартість місячного доступу до Мережі в Молдові – 11,3 долара, в РФ – 10,35 долара, в Білорусі – 12,77 долара, Румунії – 14,27 долара. Українцям зараз потрібно готуватися до підвищення цін. Це може статися вже до середини 2019 року. За попередніми даними, вартість виросте в середньому на 20%. Компанія «Київстар» вже попередила своїх абонентів про подорожчання тарифів зі 120 до 155 гривень (в місяць), а «Воля» підніме свій найдешевший тариф на 20 гривень – до 165 гривень. Тенденція до збільшення вартості інтернет-послуг проявилася ще в 2018 році: деякі оператори тоді підняли тарифи на 10-15%. При цьому сподіватися, що хтось із них буде демпінгувати, не варто: не зможе один оператор пропонувати інтернет-доступ зі швидкістю 100 мбіт/с за 80 гривень, а інший – за 160 гривень.

Trackback from your site.

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.